Chceš přijet?

Vezmi batoh, do něj něco na sebe (nepodceň to, vem i teplé, jsme na kopci - ve výšce 700 m.n.m.), dobré boty, přezůvky, spacák, nějaké penízky na pobyt a naskoč do správnýho busu, či vlaku, ...nebo auta (sám, nebo s kamarády a kamarádkami) a ... tady na Tebe (na vás) čeká „vesmírný tým“.

Obvyklý denní program

7:30 Budíček – obvykle písní

7:40 Nabídka modlitby raních chval v kapli

8:00 Snídaně (každé stolování začínáme písní, modlitbou a společným přáním si dobré chuti – pokřikem, a společně ho též ukončujeme).

8:30 Slovo na den – komentář ke konkrétní větě z Písma (Slovo Boží), kterou se pak snažíme během dne uvádět do života.

Dopolední program

12:30 Oběd

Odpolední program

18:00 Večeře

Mezi 20:00 a 21:00 začátek večerního programu, který je každý den jiný, a ukončený vždy společnou modlitbou.

Mše svatá – nabídka každý den, časově každý den trochu jinak, vždy dle aktuálního programu přítomných.

Často kladené otázky FAQ

Od kolika let je možno k vám přijíždět na akce?

Není-li uvedeno jinak, od 14-ti let.

Můžu s sebou vzít mladšího sourozence když ještě nedosáhl věku 14-ti let?

Doporučujeme ho vzít či poslat na setkání pro mladší – na tzv. „teenagersweekend“, který se snažíme dělat 2x do roka. Při přípravě ostatních programů totiž počítáme se staršími a tak by pro ty mladší mohl být porgram náročný. Ne až tak fyzicky, ale obsahově.

Spí kluci a dívky odděleně?

Ano, a to vždy. Nechceme, aby kluci chodili tam, kde spí děvčata, a děvčata tam, kde spí kluci. Je tu hodně prostor, které můžeme nabídnout pro společné popovídání.

Čím se mám na Vesmír určitě vybavit?

Nejdůležitější je určitě vybavit se chutí spolupracovat, protože náš dům je na vzájemné spolupráci založen. Z takových praktických věcí je to určitě spacák a přezůvky, v zimním období pořádné oblečení.

Jak je to u vás s cenou?

PŘEDEVŠÍM: Chceme, aby finanční stránka nebyla pro nikoho překážkou k pobytu. Pro orientaci uvádíme jako vhodný příspěvek na den u studujících 200 Kč, a 350 Kč u těch, kdo vydělávají. Kolik kdo skutečně dá, je na něm a jeho možnostech, prosíme ale o zodpovědný přístup. (Nutno dodat, že tento orientační příspěvek nepokryje náklady s provozem domu, a proto jsme vděčni za jakýkoli příspěvek navíc.)

Můžu přijet opravdu kdykoliv?

Ano, kdykoliv, ale budeme rádi, když dáš vědět dopředu a přesvědčíš se – třeba mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky. Jsou totiž týdny v roce, kdy se sami účastníme formačních a vzdělávacích kurzů, a tedy jsme mimo Vesmír. Bylo by škoda přijet na Vesmír a... my nikde! :-)

Můžu přijet se spolčem a mít svůj program, chodit na výlety apod?

Ano. Všechna spolča tu rádi přivítáme. Vždy je však potřeba se dostatečně dopředu domluvit na termínu a nahlásit, kolik vás přijede (abychom mohli správně objednat pečivo pro všechny). Večer před každým následujícím dnem se pak se zástupci jednotlivých skupin scházíme na poradu a dohodne se program na další den, např. výlety apod.

Poskytuje Vesmír někdy jen ubytování bez jakéhokoliv programu?

Jen ve velice výjimečných případech.

Jaký nabízíte program, hrajete třeba taky fotbal?

Hrajeme různé míčové hry (nejen fotbal), chodíme na výlety, hodně zpíváme s kytarou, snažíme se vytvářet prostředí pro seznámení. Společně také třeba myjeme nádobí nebo uklízíme dům.

Můžu s sebou na Vesmír vzít nevěřícího kamaráda, nebo kamarády z jiných církví?

Ano, můžeš. Jezdí sem i kamarádi z jiných církví i kamarádi tzv. nevěřící. Na Vesmíru je místo pro každého a každý sám pozná zda je to místo pro něho.